OVAKO STRANI FUDBALER NIKAD NIJE UVRIJEDIO BOSANCE: Pogledajte šta je De Bruyne rekao nakon utakmice…

Belgijski reprezentativac Kevin De Bruyne bio je izuzetno nezadovoljan zbog lošeg terena stadiona Grbavica, gdje su stigli do pobjede 4:3 protiv selekcije BiH.

“Osvojili smo tri boda i sretni smo zbog toga. Bio sam zabrinut da ću se povrijediti, ali je dobro prošlo. Neprihvatljivo je bilo igrati utakmicu na ovakvom terenu. FIFA mora nešto učiniti povodom ovoga da se ne ponavlja u budućnosti. Posljednji put sam igrao na ovakvom terenu kada sam imao sedam godina”, rekao je De Bruyne.

Ipak, veznjak Manchester Cityja je istakao da je utakmica bila dobra.

“Došli smo da pobijedimo, iako smo imali nekoliko ozlijeđenih igrača. Uradili smo svoj posao. Teško je ocijeniti da li je neko odigrao dobro ili loše, pogotovo jer je bilo nemoguće kontrolisati loptu”, poručio je De Bruyne.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na stadionu Grbavica u okviru 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. od selekcije Belgije rezultatom 3:4.

Bh. reprezentacija je u izjednačenoj igri vodila nakon prvog poluvremena, ali u nastavku su izabranici Mehmeda Baždarevića odigrali znatno slabije, što su moćni Belgijanci iskoristili, preokrenuli rezultat i na kraju stigli do trijumfa.

Već u četvrtoj minuti uslijedio je hladan tuš na Grbavici, jer je Meunier iskoristio konfuziju u bh. odbrani i pogodio za vodstvo Belgijanaca nakon asistencije Hazarda.

Naša selekcija je potom preuzela inicijativu, a najbolju priliku imao je Medunjanin uputivši opasan udarac s ivice šesnaesterca.

Nakon pola sata igre Zmajevi su izjednačili. Sjajnu akciju poveo je Kolašinac s lijeve strane i uposlio je Džeku, koji je iz neugodne pozicije uspio uputiti udarac ka belgijskom golu. Courtois je uspio odbraniti, ali je na odbijenu loptu natrčao Medunjanin i donio izjednačenje.

Samo devet minuta kasnije Grbavica je ponovo eksplodirala. Nakon velike greške Vertonghena, sam ispred Courtoisa našao se Višća i rutinski ga matirao za veliki preokret.

Pred sami odlazak na odmor Belgija je imala nekoliko velikih prilika preko Vermaelena, Hazarda i Batshuayija, koji je na kraju pogodio i stativu. Ipak, sjajni Begović se istakao s nekoliko odličnih intervencija pa se otišlo na odmor s rezultatom 2:1 za našu selekciju.

Belgijanci su u istom ritmu počeli drugo poluvrijeme. Velike šanse propustili su Batshiayi i Alderweireld, a onda su pola sata prije kraja meča stigli do zasluženog izjednačenja.

Carrasco je “promiješao” našu odbranu i uputio udarac, kojeg je Begović uspio odbraniti. Ipak, na odbijenu loptu naletio je Batshuayi i pospremio je u mrežu za izjednačenje.

Nastavljeni su žestoki napadi, a Begović je u 67. minuti spasio gol odbranivši neugodan udarac Tielemansa.

Upravo iz kornera nastalog iz prethodne akcije, Belgijanci su postigli treći gol. De Bruyne je centrirao, Carrasco prebacio, a Vertonghen zakucao loptu u mrežu za novi preokret.

Osam minuta prije kraja utakmice Đumić je ponovo izjednačio, ali sve nade za povoljan rezultat uništio je Carrasco gotovo u sljedećem napadu za konačnih 3:4.

Belgija je s osmom pobjedom uvećala vodstvo na liderskoj poziciji grupe H, dok je BiH ostala na drugom mjestu s jednim bodom više od Grčke, ali i jednom utakmicom više. Grčka večeras od 20:45 sati igra utakmicu u gostima kod Kipra.