BREJK ZVEZDE KOD ĐOKOVIĆA: Veliki preokret crveno-bijelih, od minus 11 do pobjede nad Monakom!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Monako kao gosti u utakmici drugog kola Grupe A Evrokupa 66:63 (17:6, 12:18, 8:20, 29:19).

Crveno-beli su krajem treće deonice imali dvocifrani zaostatak, ali su u poslednjoj četvrtini napravili veliki preokret.

Pobeda u gostima predstavlja brejk! I to u gradu Novaka Đokovića.

Zvezda ima maksimalni učinak posle dva kola (2-0), dok je Monako doživeo prvi poraz (1-1).

Utakmica u dvorani na fudbalskom stadionu “Luj II” bila je izuzetno tvrda, na momente i nervozna. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, u finišu, izabranici trenera Milana Tomića pokazali su da su klasa ispred večerašnjeg rivala.

Na prve poene čekalo se tri minuta i 22 sekunde! Postigao ih je bivši igrač Zvezde, a sada vedeta Monaka, Kikanović. Crveno-beli su prvi koš postigli u šestom minutu kada je Faje pogodio trojku za 3:4.

Taj pogodak bio je inicijalna kapisla za bolju igru Zvezde, koja je u 13. minutu imala dvocifrenu prednost (21:12).

Međutim, Monako se na vreme trgao i istopio “minus”. Serijom 8:0 stigao je do 24:24 pred odlazak na veliki odmor. Sa pet vezanih poena Berona, gosti su ipak na poluvremenu vodili 29:24.

Utakmica je dva puta prekidana, prvi put na kratko između prve i druge četvrtine, a drugi put na desetak minuta u uvodu treće deonice.

Posle drugog prekida domaćin je dodao gas i serijom 15:0 poveo 42:31 (27. minut).

Zvezda je prve poene posle tog prekida dala šest minuta kasnije!

Ipak, crveno-beli se nisu predavali, pred ulazak u poslednju deonicu sveli su zaostatak na sedam poena (37:44), a već u 33. minutu prišli domaćinu na samo korak (47:48). Tri minuta kasnije Zvezda je povela 56:55.

Rezultat je bio na klackalici sve dok na 38 sekundi do kraja večeras indisponirani Regland nije pogodio trojku i to u napadu u kome su Faje i Perperoglu promašili šuteve za tri poena, ali su Cirbes i Faje zabeležili ofanzivne skokove. To je bio udarac od kog se Monako nije oporavio.